2013 EMG bekçi personel alımı,EMG bekçi şartları

14 Mart 2013 Kategori : SSK ve Bağkur Haberleri

EGM bünyesinde 1500-1700 TL maaş ile emniyet bekçisi alınacaktır haberi üzerine bir makale yazmayı düşündük.Öncelikle bekçi nedir görevi nelerdir bunlardan bahsetmek gerekirse şu şekilde özetleyebiliriz.Bu durumda tam olarak emg bekçi şartları nedir erkek ve bayan kaç tane bekçi alınacak,iç işleri bakanlığı veya emniyet genel müdürlüğünden tam olarak resmi bir açıklama bulunmamaktadır,sadece emg bekçi kadrosunu açıklayıp nelr yapacağı konusunda bilgi vermektedir.

BekcilerGeriGeliyor 2013 EMG bekçi personel alımı,EMG bekçi şartları

Bekçi, köy ve emniyet teşkilatında çalışan, halkın, mal, can, mülk, mahsul ve eşyasını korumakla vazifeli silah taşımayan görevlilere verilen meslek adı.1985′e kadar kamu görevlisi olarak alınırken bu yıldan itibaren alım yapılmayarak kadro tasfiye edilmiştir. Özel sektörde güvenlik görevlisi olarak adlandırılmaktadır.

Yukarıda ki bekçi tanımı ifademizden sonra EGM Polis teşkilatına 20 bin sözleşmeli emniyet bekçisi alınacak. Bu bekçiler koruma hizmetlerinde görevlendirilecek. En az ortaokul mezunu olacak  bir nevi polisimize yardımcı olacak ve 5 yıl sonrada kıdemli bekçi olarak görevini sürdüerecek hatta polis teşkilatına katılma haklarıda kazanacaktır.

Eskilerden hepimizde hatırladığı gibi hemen hemen her mahallede sokaklarda bir bekçi varken şuan günümüzde sadece alış veriş merkezlerinde veya bazı iş yerlerinde görmekteyiz nerdeyse bekçi mesleği ortadan kalkmaktaydı.EGM almış olduğu bu karar doğrultusunda bir çok işsiz vatandaşımızada gelir kapısı olacak ve kamu sektörüne adım atmış olacaklardır.

Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi teşkilatına alınacak olan egm bekçilerinden kısaca bahsetmek gerekirse şu görev ve pozisyonlarda bulunacaktır.

Bekçilerin işbaşı yapmasının ardından koruma görevi yürüten 20 bin polis suçlamücadeleye çekilecek. En az ortaokul mezunu olacak bekçiler bin 500-bin 700 TL arasında maaş alacak.

EGM BEKÇİLERİN GÖREVLERİ

* Bir kimsenin can,mal, ırzına yapılansaldırı ve tehditleri önlemek, saldırganları yakalamak. 

* Kamu düzen ve güvenini bozacak mahiyetteki gösteri, yürüyüş yapılmasına karşı, genel kolluk kuvvetleri gelinceye kadar önleyici tedbirleri almak.

* Adli kolluk işleriyle ilgili vakalarda, delillerin kaybolmamasını sağlayan muhafaza tedbirlerini almak

EGM Bekçiler Askerlik ve şark hizmetinden muaf olacaklarmı? Birde taşıtlardan ücretsiz yaralanabileceklermi.

, , başvuru,,,

 

 

Gelen Aramalar:

  • egm bekçi alimi
  • 2013 bekçi alımı
  • emnıyet genel müdürlügü bekçi alımı
  • egm bekçi
  • 2013 bekçi
  • bekcilik alimi
  • 2013 bekcilik
  • emniyet bekçi alımı
  • bekcı alımı 2013

6 Yorum yapılmış

alptekin

ya başvuru tarihi ne zaman onu yazın

tarık sancak

Yas sinırı ve kilove enaz nemuzunu olmamiz gerekiyor

ali

yalan haber ınanmayın arkadaslar

ismail demir

başvuru tarihi nisanın 15 de kardeş

emre

ben 37 yasında meslek yuksek okulu özel guv bölumu mezun biriyim..10 seneden beri silahlı guvelıgım bankada hatta kendi bunyesinde belki yastan kaybetcem ama ..silahsız görev verilirse yapılacagını zannetmıyorum yapacagı görev belli ayak isi sogukta dolas babam dur

yunus

selam arkadaşlar bizim ölkemiz bir pireye 5 yorgan yakıyor çünkü yaş sınırı 30 ile 35 arası olmalı çönkü her konuda daha tecrübeli ve nerde nasıl davranacağını bilmelidir halka nasıl davranacağını bilmelidir.özellikle evli olmalı genç bir insan çabuk yoldan çıkar ve sağa sola takılmaktan gürevi ihmal edebilir ama evli işsiz ve evsiz olursa gürevine 4elle sarılır diye düşünüyorum.

Protected by WP Anti Spam