Bağkur prim affı hakkında sıkça sorulan sorular,Bağkur affı için başvuru yapılacak mı?,Bağkur affı için başvuru yapılacak mı?

15 Ocak 2013 Kategori : SSK ve Bağkur Haberleri

Bağkur affı ne zaman yürürlülüğe girecek? Bağkur affı primlerini ödemeynlere ne tür şartlar getiriyor? Vergi ve prim borcu nasıl yapılandırılacak? Taksit ödeme yapılabilir mi?

TORBA Yasa ile başta vergi ve prim borçları olmak üzere, geniş bir kesime borçlarını ödemeleri için büyük avantajlar sağlandı. Borçların yapılandırılması, “kısmi bir af” da uygulanarak

 

intibak Bağkur prim affı hakkında sıkça sorulan sorular,Bağkur affı için başvuru yapılacak mı?,Bağkur affı için başvuru yapılacak mı?

SSK ve Bağ-Kur prim affı yasalaştı. Akıllara takılan onlarca soru var. Yeni uygulama hakkında bilmek istediğiniz her sonurunun yanıtını konunun uzmanları cevapladı. Bağkur affı ne zaman başlayacak? TORBA Yasa ile başta vergi ve prim borçları,2013 bağkur affı, , , , , varmı, ssk ve bağkur affı varmı 2013 gibi haberler bulabilirsiniz. SGK’nın yeni genelgesi prim borçlularına bir şans dahaBağkur affı için başvuru yapılacak mı?

Cumhuriyet tarihinin en büyük af yasası” diye de adlandırılan 6111 sayılı yasa ile 100 milyar lirayı aşan vergi ve sigorta primi alacakları başta olmak üzere, büyük bir kamu alacağı yapılandırılıyor.

BARDAĞIN DOLU TARAFI

Borçların yapılandırılması, “kısmi bir af” da uygulanarak yapılıyor.
Bilmeyenler için özetleyelim.
1. Vergi, SSK (4/a) ve Bağ-Kur (4/b) prim alacaklarının anaparasında, 1 lira dahi indirim yapılmıyor.
2. Vergi, SSK ve Bağ-Kur primleriyle ilgili birikmiş gecikme faizi ve gecikme zammı siliniyor.
3. Anapara üzerinden TEFE/ÜFE artış oranlarına göre, yeni bir faiz hesaplanıyor.
Yeni faiz tutarı, daha önce birikmiş olan faizin (yıllara göre değişmekle birlikte) yaklaşık dörtte birine iniyor.
Başka bir anlatımla, birikmiş gecikme faizi ve zammının, yaklaşık dörtte üçü affediliyor.
4. Bu şekildeyeniden hesaplanan yani bir kısmı af edilerekyeniden belirlenen toplam borca da “yıllık yüzde 5 faiz” uygulanmak suretiyle, 18 taksit ve 36 ayı bulabilen bir vade sağlanıyor.

Gelen Aramalar:

  • bağkur affı
  • bağkur prim affı
  • 2013 bağkur affı varmı
  • bağkur borçlarına af 2013
  • bagkur affı ne zaman 2013
  • bağ kur prim affı
  • ssk affi 2013
  • bağkur borçlarına af
  • bağkur prim affı hakkında sıkça sorulan sorular bağkur affı için başvuru yapılacak mı? bağkur affı için başvuru yapılacak mı?

0 Yorum yapılmış

Protected by WP Anti Spam