Bağkur Borç Ödeme 2021 (İnternetten ve Bankadan)

Bu sayfamızdan Bağkur borç ödeme nasıl yapılır diye merak edenler internetten anında borç ödemesinin nasıl apıldığını anlattık. Siz de 4b sigortalılık kapsamında online tahsilat sayfasından Bağkur'a olan borçlarınızı anında kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Bağkur Borç Ödeme 2021 (İnternetten ve Bankadan)

4b Bağkur sigortalılık kapsamında olan vatandaşlarımız artık internet üzerinden prim borçlarını sorgulayarak kredi kartı veya banka kartıyla online ödeme yapabiliyor. Peki Bağkur borç ödeme 2021 yılında nasıl yapılır? Hangi yolları kullanarak resmi olarak borcumuzu ödeyebiliriz ve prim borçlarımızı sıfırlayabiliriz? Bağkur borç ödemesinde taksit yapılıyor mu, yapılandırma seçenekleri nelerdir ve Bağkur borç sorgulaması nasıl yapılır? Aklınıza takılan bu soruların yanıtlarını güncel ve resmi kaynaklardan araştırarak bu sayfamızda sizler için hazırladık.

Bağkur Borcu Nasıl Ödenir?
Bağkur borcu olan vatandaşlarmız bildiğiniz gibi sağlık hizmetinden yararlanamıyordu. Bakanlar Kurulu'nun nisan 2021'da aldığı karar doğrultusunda bu yıl sonuna kadar Bağkur borcuna bakılmaksızın Sağlık Bakanlığı kapsamında bulunan hastanelerden ücretsiz sağlık hizmeti alınabilecek. Hastanelerde ücret alınmadığı gibi eczanede bu karar kapsamı dışında yer alıyor ve ilaçlardan ücret alınıyor. Bundan dolayı bir çok 4b (Bağkur) kapsamında olan kişiler Bağkur borcunu ödemek istemektedir. Peki Bağkur borcu enm hızlı şekilde nasıl yatırılır, işte maddeler halinde yanıtı. Anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi kartınızla online bir şekilde borçlarızı ödemeniz mümkündür. İster bankanızın internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan "ödemeler - SGK ödemeleri" sayfası üzerinden borçların ödenmesi mümkündür. Dilerseniz aşağıdaki adımları takip ederek Bağ-Kur'a olan prim borçlarınızı anında sorgulayabilir ve ödeyebilirsiniz.


Bağkur Borcu İnternetten Ödeme

  • 1. İlk olarak SGK resmi internet sitesi'nin online tahsilat (https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf) sayfasına giriş yapın.
  • 2. Karşınıza e-devlet doğrulama sayfası gelecek bu sayfada e-devlet şifreniz ve T.c. kimlik numaranızı yazara giriş yapın.
  • 3. "4B Sigortalı Tahsilat" menüsüne tıkladıktan sonra sorgu tipi ve ödeme tipi seçilmesi gerekmektedir. Size uygun olanları seçin.
  • 4. İlgili yerleri doldurduktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan "Borç Sorgulama" menüsüne tıklayınız.
  • 5. Borç çıktıktan sonra ödemenizi kart bilgilerinizle anında yapabilirsiniz.


Ziraat Bankası internet şubesi veya mobil şubenize giriş yaparak isterseniz otomatik ödeme talimatı verebilir ve Bağkur ödemelerinizi otomatiğe bağlayabilirsiniz. Akbank, Yapı Kredi ve TEB internet bankacılığı üzerinden de SGK ödemeleri sayfasından Bağkur / 4B ödemenizi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı İle Bağkur Borç Ödeme
SGK'ya anlaşmalı olan tüm bankaların kredi kartlarından siz de Bağkur borcunuzu tek çekim şekilde ödeme yapabilirsiniz. Yapılandırma kapsamında Bağkur borçları taksitleniyor ancak kredi kartlarından Bağkur borcu ödemesi için taksit yapamazsınız. İsterseniz bankanın gişesinden de kimlik belgenizle Bağkur borç sorgulaması ve ödemenizi yapabilirsiniz. Bu sayfamızı Bağkur borç ödeme yapmak isteyen 4b Bağkur'lu kişiler için hazırladık. Aklınıza takılan tüm Bağkur ve SGK ile ilgili konuları aşağıda bulunan yorum bölümüne yazabilir ve bizlerden anında destek alabilirsiniz.

Ayrıca Bağkur borç sorgulama sayfasına da göz atarak Bağkur'a olan borçlarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş