Bağkur Borç Sorgulama 2021 (4B Online Sorgulama)

Bu sayfadan 4B Bağkur borç sorgulama yapabilir, E devlet veya telefon numarası ile Bağkur prim borcunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Bağkur Borç Sorgulama 2021 (4B Online Sorgulama)

Yeni sisteme göre adı 4B olarak değiştirilen ve isteğe bağlı olarak ödenen Bağkur borçları nasıl sorgulanacağı hakkında son zamanlarda pek çok farklı kişiden mail almaktayız. Biz de SSK ve Bağkur bilgi portalı olarak Bağkur borç sorgulama nasıl yapılır diye merak edenlere özel olarak güncel kaynağından araştırmalar yaparak bu sayfamızı hazırladık. Teknolojinin gelişmesiyle beraber devletimiz de vatandaşların teknolojiden yakından yararlanması için pek çok alternatif kanalı hizmete sunmuştur. Özellikle TC. kimlik numarası ile internet üzerinden yapılan Bağ-Kur borç sorgulamaları pek çok vatandaşımızın kolaylıkla hizmete erişmesini sağlıyor. Biz de Bağkur borçlarının nasıl öğrenileceği hakkında araştırmalarımızı aşağıda sizlere sunduk.

Bağkur Borcu Sorgulama 2021
E-devlet sistemine giriş yaparak siz de Bağkur'a olan tüm borçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Daha önceki yıllarda SGK ve Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi üzerinden sorgulama yapılabiliyordu ancak günümüzde bu sistem kaldırılarak E-Devlet internet sitesine (https://giris.turkiye.gov.tr) taşınmıştır. E Devlet sistemi üzerinden Bağ-Kur borç durumunuzu görüntülemek istiyorsanız öncelikle sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. E devlet internet sitesine giriş yapabilmeniz için de Tc kimlik numaranız ve e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Eğer e devlet şifreniz yoksa siz de Ptt şubelerinden kimlik belgenizle yeni e devlet şifrenizi alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. E devlet sistemine giriş yaptıktan sonra https://www.turkiye.gov.tr/4b-odeme-dokumu sayfasına giderek yada arama çubuğuna "4B Ödeme Dökümü" sayfasından Bağkur borç durumu hakkında güncel detayları öğrenebilirsiniz.

Sayfaya giriş yaptıktan sonra "Sorgu Türü, Sorgu Tipi, Güvenlik Kodu" seçeneklerini doldurmalı ve işaretlemelisiniz. Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kabul ettikten sonra "Borç Sorgulama" butonuna basarak borcunuzun durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Bağkur Borç Sorgulama Telefon Numarası
Bir çok Bağ-Kur'lu vatandaşımız borç durumunu sorgulamak için telefon numarasından sorgulama yapmak istiyor. Özellikle e devlet şifresi olmayan kişiler Alo 170 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi (Sgk müşteri hizmetleri) araması yaparak Bağkur borç sorgulama 2021 yapabilir ve ne kadar Bağkur prim borcu olduğunu hemen öğrenebilir. Ayrıca Bağ-Kur borç durumuna ek olarak ödeme yapılmadığı taktirde aylık belli miktarlarda gecikme faizi de uygulanmaktadır. Bağ-Kur'dan emekli olabilmeniz için gecikme faizlerini de ödemeniz gerekmektedir.
 

Bunlara da bakın:
Ne kadar emekli maaşı alırım?
Bağkur borcu nasıl silinir?
Bağkur özel hastanede geçerli mi?

Sosyal Medyada Paylaş