Bağkur Borç Yapılandırma 2021

Birikmiş Bağkur prim borçlarını ödemek isteyen vatandaşlarımız ödemeleri zorlanmadan yapmak için Bağkur borç taksitlendirme 2021 yılında hala var mı diye merak etmektedir. Haber detayımız da bütün detaylarıyla anlatılmıştır.

Bağkur Borç Yapılandırma 2021

Bağkur'lu olarak sağlık ve emeklilik hizmetinden faydalanan vatandaşlarımız Bağkur'lu olabilmeleri için kendi işini yürütüyor olması veya tarım gibi sektörlerde çalışıyor olması gerekmektedir. Sosyal Sigortalar Kurumu adı altında hizmet veren Bağkur vatandaşlara sağlık ve emeklilik alanında diğer sigorta kolu olan SSK ile aynı hizmeti verdiğinden dolayı halk arasında en çok tercih edilen sigorta birimidir. Kendi işini yürüten vatandaşlarımız kendi Bağkur ödemesini kendisi yapmaktadır. Ödemelerini vaktinde yerine getirmeyen vatandaşlar birikmiş olan borçlarını taksitlendirerek ödemek istemektedir. Bağkur birikmiş borç taksitle ödemek için bazı dönemleri beklemek gerekmektedir. Bağkur borç yapılandımra 2021 işlemleri haber detayımız da bütün detaylarıyla anlatılmıştır. 

Bağkur Borç Yapılandırma 2021


Bağkura prim borçlarını düzenli olarak gününde düzenli olarak ödemeyen vatandaşlar birikmiş olan prim borçlarını bağkur borç yapılandırma adı altında ödeyebilmektedir. Ödemede yapılan kolaylıklar sayesinde vatandaşlar birikmiş borçlarının daha da birikmesini önlemiş aynı zamanda sağlık ve emeklilik hizmetinden faydalanmış olacaklardır. Bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar Bağkur'a borç yapılandırma dilekçesi vermesi gerekmektedir. Geçtiğimiz dönemde SGK'nın 2019-01 sayılı genelgesine göre Geçici 2.Madde hükümlerinden faydalanmak için 7143 sayılı kanuna göre 1 Aralık 2020 ve 1 Şubat 2021 tarihine kadar bağkur borç yapılandırma başvurusu yapan vatandaşlarımız 1 Mart 2021 tarihine kadar ödeme süresi tanınmıştır. Şuan için bağkur borç yapılandırma 2021, "Bağ-Kur sigortalılarının daha önceki kanunlarla durdurulan hizmet sürelerine ilişkin prim borcu asılları, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ile güncellendi. 31 Mart 2021'e kadar ödemeleri halinde, durdurulan hizmet süreleri ihya edilecek." ifadesini kullandıBağkura borcu olan vatandaşlar bağkur borç yapılandırma işlemi yaparak tek seferde birikmiş borçlarını ödeyebilmektedir.


Bağkur Borç Sorgulama 2021


4B bağkur prim borcu sorgulama işlemi için e- Devlet şifresi olması gerekmektedir. E-Devlet şifresi olmayanlar en yakın PTT şubesinden şifre sahibi olabilir.Bağkur Borç Sorgulama İşlemi İçin Tıklayınız ! ! !

E-Devlet şifresi ve T.C. Vatandaşlık numarası ile vermiş olduğumuz bağlantıya girerek;

- 4B bağkur borç sorgulama,

- 4B Ödeme dökümü,

- 4B İsteğe bağlı ilk tescil kaydı,

- 4B Hizmet bilgisi,

- 4B Tescil kaydı işlemleri yapılır.

Bağkur Affı Var mı 2022


Bağkur borç affı 7143 sayılı kanun ile geçtiğimiz yıl 1 Aralık 2020 ve 1 Şubat 2021 tarihleri arasında gündeme gelmiş faydalanmak isteyen vatandaşlar 1 Mart 2021 tarihine kadar ödeme fırsatı ile faydalanmışlardır. Her yıl aynı tarihlerde borç yapılandırma konusunda imkanlar tanınmaktadır. Sayfamızı sosyal medya hesaplarından takip ederek 2022 bağkur affı olması durumunda veya 2022 bağkur borç yapılandırma yapılandırma olması durumunda haberdar olabilir verilen imkanlardan yararlanabilirsiniz. 

Yukarıda yer alan bilgilere göre bağkur borç yapılandırma 2021 yılı için gündemde değildir. Bağkur ödemelerinizi dilerseniz kredi kartıyla veya hesap kartıyla tek çekimde gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Sigortalar Kurumu altında hizmet veren Bağkur borcu olan vatandaşlarına bazı dönemlerde borçlarını ödemeleri için kolaylıklar tanıyıp taksitlendirme yapmaktadır.  

Sosyal Medyada Paylaş