Bağkur Borç Taksitlendirme 2021

Birikmiş Bağkur prim borçlarını ödemek isteyen vatandaşlarımız ödemeleri zorlanmadan yapmak için Bağkur borç taksitlendirme 2021 yılında hala var mı diye merak etmektedir. Haber detayımız da bütün detaylarıyla anlatılmıştır.

Bağkur Borç Taksitlendirme 2021

Bağkur'lu olarak sağlık ve emeklilik hizmetinden faydalanan vatandaşlarımız Bağkur'lu olabilmeleri için kendi işini yürütüyor olması veya tarım gibi sektörlerde çalışıyor olması gerekmektedir. Sosyal Sigortalar Kurumu adı altında hizmet veren Bağkur vatandaşlara sağlık ve emeklilik alanında diğer sigorta kolu olan SSK ile aynı hizmeti verdiğinden dolayı halk arasında en çok tercih edilen sigorta birimidir. Kendi işini yürüten vatandaşlarımız kendi Bağkur ödemesini kendisi yapmaktadır. Ödemelerini vaktinde yerine getirmeyen vatandaşlar birikmiş olan borçlarını taksitlendirerek ödemek istemektedir. Bağkur birikmiş borç taksitle ödemek için bazı dönemleri beklemek gerekmektedir. Haber detayımız da bütün detaylarıyla anlatılmıştır. 

Bağkur Borç Taksitlendirme 2021
Geçtiğimiz dönemde SGK'nın 2019-01 sayılı genelgesine göre Geçici 2.Madde hükümlerinden faydalanmak için 7143 sayılı kanuna göre 27.08.2018 tarihine kadar bağkur borç yapılandırma başvurusu yapan vatandaşlarımız 28.12.2018 tarihine kadar ödeme süresi tanınmış fakat ödemelerini yerine getirmeyen vatandaşlar için bu tarih 28.02.2019 tarihine kadar uzatılmış geç ödeme zammı ile birlikte ödeme imkanı tanınmıştı. Şuan için Bağkur taksitlendirme 2021 yılı için gündemde değildir.Şu anda borcunuzu tek seferde ödeme imkanı vardır. Bağkura borcu olan vatandaşlar bağkur borç yapılandırma işlemi yaparak tek seferde birikmiş borçlarını ödeyebilmektedir.

Bağkur Borç Yapılandırma 2021
Bağkura prim borçlarını düzenli olarak gününde düzenli olarak ödemeyen vatandaşlar birikmiş olan prim borçlarını bağkur borç yapılandırma adı altında ödeyebilmektedir. Ödemede yapılan kolaylıklar sayesinde vatandaşlar birikmiş borçlarının daha da birikmesini önlemiş aynı zamanda sağlık ve emeklilik hizmetinden faydalanmış olacaklardır. Bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar Bağkur'a borç yapılandırma dilekçesi vermesi gerekmektedir. 

Bağkur Borç Sorgulama 2021
Bağkur'a kayıtlı olup 4B'li sağlık hizmetinden faydalanan vatandaşlar borcu olup olmadığını sorgulamak birikmiş olan prim borçlarını ve ödemiş oldukları prim günleri gibi birçok bilgiye E-Devlet hizmetinden öğrenebilirler. E-Devlet uygulamasına giriş yapmak için size en yakın PTT şubesine giderek 5 TL karşılığında şifrenizi alarak giriş yapabilirsiniz. Mevcutta şifreniz varsa tekrar şifre almanıza gerek yoktur. 

Bağkur Affı Var mı 2021
Bağkur borç affı 7143 sayılı kanun ile geçtiğimiz yıl 27.08.2018 yılında gündeme gelmiş faydalanmak isteyen vatandaşlar 28 Şubat 2019 tarihine kadar ödeme fırsatı ile faydalanmışlardır. Tekrar Bağkur affı gibi herhangi bir durum söz konusu değildir fakat bazı dönemlerde vatandaşların birikmiş borçlarını ödemeleri için kolaylıklar sağlanmaktadır. 

Yukarıda yer alan bilgilere göre bağkur borç taksitlendirme 2021 yılı için gündemde değildir. Bağkur ödemelerinizi dilerseniz kredi kartıyla veya hesap kartıyla tek çekimde gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal Sigortalar Kurumu altında hizmet veren Bağkur borcu olan vatandaşlarına bazı dönemlerde borçlarını ödemeleri için kolaylıklar tanıyıp taksitlendirme yapmaktadır.  

Sosyal Medyada Paylaş