Bağkur Özel Hastanelerde Geçerli Mi

Sosyal güvence olarak bağkurlu olan vatandaşlarımız bağkur özel hastanelerde geçerli mi? diye merak içerisindedir aşağıdaki haberimizde bağkur özel hastanelerde geçerli mi? Ne kadar ücret ödemek gerekmektedir? detaylı olarak anlatılmıştır.

Bağkur Özel Hastanelerde Geçerli Mi

Özel hastanelerde muayene olacak hastalarımızın birdiğer merak ettiği konu ise Bağkur özel hastanelerde geçerli mi? diye merak etmektedir. Haber detayımızda açıklamalı olarak verilmektedir. Devlet hastanelerindeki yoğunluktan dolayı özel hastanede muayene olmak isteyen vatandaşlarımız özel hastanalerde muayene olmak için ücret ödemektedirler. Bu ücret devlet hastanelerinde alınan ücretten bir hayli fazladır. Bu durumda hastanın yardımına bağlı olduğu sigorta kolu girmektedir. Devlet hastanelerinde muayene olan hasta muayene sonrasında ilaç alma sırasında muayene ücreti çıkmaktadır tabi sosyal güvencesi varsa sosyal güvencesi olmadığı durumda devlet hastanesinde muayene olmak için vezneye muayene ücreti ödemektedir. Sosyal güvencesi olmadığından dolayı Sosyal Güvenlik Kurumu muayene ücretini ödemede destek çıkmayacaktır. Bu durumda alınacak muayene ücreti bazı durumlarda özel hastanelerle eşdeğer olacaktır. Bazı durumlarda ise devlet hastanesi çok uzak olduğundan dolayı hasta özel hastaneleri tercih etmektedir veya aldığı hizmetten memnun olduğu için tedavisini özel hastanede olmak istemektedir. Sayfamızda diğer haberlere bakmanız durumunda özel hastane muayene ücretleri 2021 yazımızda özel hastanelerin muayene ücretleri bölüm bölüm ne kadar aldıkları verilmiştir.

Bağ kur Özel Hastanelerde Geçerli Mi?
Bağkur sosyan güvencesi altında muayene olmak isteyen vatandaşlarımız Bağkur özel hastanelerde geçerli mi sorusuna yanıt olarak Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı hastanelerde detavi olması durumunda Bağkurlu olarak tedavisinden dolayı oluşan hizmet ücreti kısmında destek vermektedir. Bağkur güvencesi altında özel hastanede muayene olacak hasta alacağı hizmete göre yapılacak uygulamalara göre ücret ödemektedir. Bunların arasında en başta ödemeye muayene ücreti ile başlamaktadır. Hasta muayene sonrasında tedavisi için film filan çekilmesi durumunda ödeyeceği ücret değişecektir fakat sadece muayene ücreti ödeyip tedavisi tamamlanan hastalar gideceği bölüme göre gittiği hastanenin sosyal güvenlik kurumu ile anlaşması olup olmamasına göre değişen fiyatlara oranla ortalama 80 Lira civarında muayene ücreti ödemesi gerekmektedir. Bunun içerisinde muayene katılım bedeli olan 15 TL tahsil edilmektedir.

Bağkur özel hastanelerde geçerli mi konusunda önemle bilinmesi gereken husus gideceği özel hastanenin sosyal güvenlik kurumu ile anlaşması olup olmadığına dikkat etmesi gerekmektedir. Kurum ile anlaşması olmayan hastanelerde muayene ücreti fazla ödemek durumunda kalabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş