Bağkur Primleri Nereden Ödenir


Bağkur Primleri Nereden Ödenir

Vatandaşlarımız bağ-kur primleri nereden ödenir diye merak edenler için hazırladığımız haberimiz de aşağıdan nereden nasıl ödenir sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Bağ-kur aynı olduğu gibi sigortalı çalışanların işverenleri tarafından primlerinin yatırılması gibi bağ-kur’da da prim yatmaktadır. Yeni işe başlayan özel veya kamusal olarak kendi işini kuranların işçilerine sigorta yaptığı gibi kendini de güvence altına almalıdır. Biz de derleyip topladık ve size aşağıda bu sorunuza cevap bulduk.

Bağkur Primleri Nereden Ödenir
22 Ekim 2019 Salı 15:50 tarihinde paylaşıldı.
Vatandaşlarımız bağ-kur nereye yatırılır sorusunu merak etmekte biz ise cevabını sizlere açıklamaktayız. Bağ-kur aynı olduğu gibi sigortalı çalışanların işverenleri tarafından primlerinin yatırılması gibi bağ-kur’da da prim yatmaktadır. Yeni işe başlayan özel veya kamusal olarak kendi işini kuranların işçilerine sigorta yaptığı gibi kendini de güvence altına almalıdır. Fakat aslında biline ama yeni iş kuranların bilmediği çok sorulan sorulardan bağ-kur nereye yatırılır sorusu aklınızı karıştırıyor ve sıkça soruyorsunuz. Biz de derleyip topladık ve size aşağıda bu sorunuza cevap bulduk.
 
Bağkur Primleri Nereden Ödenir

Vatandaşlarımıza bağkur primleri nereye ödenir sorusunun cevabı olarak; Bağ-kur farklı şekillerde ödenebilir. Bağ-kur online olarak ödenebilir veya bağ-kur kurum tarafından belirlenen bankalara yatırılır. Bu bankalar Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankasıdır. Bağ-kur vatandaşları nüfus cüzdanları ile bu bankalardan primlerini ödeyebilir.

Fakat şöyle de bir durum söz konusu devlet bağ-kur için başka bankalar ile anlaşma yaparak vatandaşlarımızın işini kolaylaştırıyor. Anlaşma yapılan diğer bankalar ise şöyledir;

-Akbank
-Anadolu Bank
-Finansbank
-Yapı Kredi Bankası
-Garanti Bankası
-ING Bank
-TEB 

Kişiler hayatlarını devam ettirmek için mutlaka bir yerde özel sektör veya kamuda çalışmak zorundadır. Bu çalışmamın karşılığında çalışamaz duruma geldiğinde kendini ve ailesini güvence altına almak için işvereni tarafından sigorta primi, kendi işi ise bağ-kur primi yatırmalıdır. Bağ-kur özel veya bireysel olmak üzere devlete bağlı olmayan iş yerlerinde veya kendi işlerinde kendi adlarına prim ödemelerini yapması üzerine sigortalı olurlar ve sonunda emekli olurlar. Çalışamaz duruma geldiklerinde bu yatırılan primler size emekli olduğunuzda her ay alacağınız bir miktar para olarak size geri dönecektir.

Yaklaşık olarak yatıracağınız primler 15 ile 25 sene kadar olup düzenli bir şekilde devam etmelidir. Vatandaşlar devletin belirlediği bir yaşa geldiklerinde yatırılan prim karşılığında emekli olurlar. Bağ-kur’dan emekli olma süreniz bu sisteme ne zaman prim yatırmaya başladığınız tarihten itibaren herkese göre farklılık gösterir. Prim ödemelerini düzenli yaparak sağlık ve emeklilik hizmetinden faydalanabilirsiniz.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  SSK Bağkur SSK Bağkur
  2021 © Ssk, Bağ-kur, Emeklilik Sorgulama