..

Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Verilecek

Emekli ikramiyelerinin ne zaman verileceği birçok emekli tarafından merak edilmektedir. Bu haberimizin devamından emeli ikramiyeleri ne zaman verilecek sorusunun yanıtına ulaşabilirsiniz.

Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Verilecek

Emekli ikramiyeleri birçok emekli vatandaş tarafından yakından takip edilmektedir. Emekli bayram ikramiyeleri kurban bayramı ve ramazan bayramı olmak üzere yılda 2 defa verilmektedir. Ramazan bayramına kısa bir zaman kala ikramiyelere zam yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Günümüzde araştırılan ve merak edilen konuların başında gelen emekli ikramiyeleri ne zaman verilecek sorusunun yanıtı haberimizin devamında anlatılmıştır. 

 

Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Verilecek

 

Emekli bayram ikramiyesi yılda 2 defa olmak üzere emekli vatandaşlara verilmektedir. Emekli ikramiyelerine zam yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Ancak ne kadar zam yapılacağı ve yeni emekli ikramiyesi tutarının ne kadar olacağı bilinmemektedir. Emekli ikramiyeleri ne zaman verilecek, bu konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde açıklamlar' da bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın yaptığı açıklamada emekliye bayram ikramiyesinin ne zaman verileceğine dahi açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın yapmış olduğu açıklamada, yaklaşık 3 yıl önce emekli vatandaşlarımıza ikramiye sözü vermiş ve bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerini ramazandaki ilk ödemesini mayıs ayının başında, kurban bayramı ödemesini ise temmuz ortasında gerçekleştireceğiz demiştir. Ayrıca günümüzde en düşük emekli ikramiyesini 1500 TL tutarına çıkarak emekli vatandaşlarımızın mağdur olmamasını sağladık gibi ifadelere yer verdi açıklamalarında. 

Sitemizi incelemek ve diğer haberleri okumak için TIKLA.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş