Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım (Emekli Maaşı Hesaplama)

Emekli maaşı hesaplama bir çok kişi tarafından merak ediliyor. Ne kadar emekli maaşı alırım diye merak eden SSK'lı ve Bağkur'lular bu sayfamıza bakabilir.

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım (Emekli Maaşı Hesaplama)

Emekli olmak için gün sayan vatandaşlarımız emekli maaşı hesaplaması yapmak için ne kadar emekli maaşı alırım diye merak ediyor. Biz de Ssk bilgi sitesi olarak 2021 yılında SSK'dan emekli olacak kişilerin ne kadar maaş alacağını bu sayfada hazırladık. Peki 2021 yılında emekli maaşı nasıl hesaplanır, neye göre emekli maaşı alınıyor ve şartları nelerdir. Sizler için güncel kaynaklardan bu soruların yanıtını araştırarak bu sayfamızı hazırladık. Ayrıca emekli maaşı hesaplama formülünü ve maaş hesaplama robotunun adresini de bu sayfada sizler için paylaştık.

Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?
Milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alan SSK'dan emekli olunca maaşım ne kadar olacak sorusu her gün araştırılmaya devam ediliyor. Milyonlarca vatandaşımızın aklını kurcalayan bu soruların yanıtını kesin bilgi olarak devletimizin internet sitesi olan e devlet portalı verebiliyor. E devlet üzerinden emekli maaşı hesaplamasının nasıl yapılacağını ve e-devlet'e giriş yapamayanlar için alternatif maaş hesaplama yollarını da bu konuda ayrıntılarıyla beraber anlattık.

Emekli Maaşı Nasıl Hesaplanır?
İş hayatınız boyunca çalıştığınız süre, ödenen primlerin miktarı ve bir çok kriter baz alınarak maaş hesaplanması yapılmaktadır. Uzun süre çalışan ve primlerini ödeyen kişilerin diğer emeklilere göre daha yüksek maaş aldıkları bir gerçektir. Yılda iki kere Ocak ve Temmuz aylarında da enflasyona göre zamlanan emekli maaşlarına ek olarak bayramlarda da promosyon ödemeleri devam etmektedir. Emekliler maaşlarını dilerse Ptt şubelerinden kimlik belgesiyle, isterlerse de istediği bir banka şubesinden çekebiliyor. Ayrıca maaşını taşıyan emeklilere promosyon ödemeleri de çoğu banka tarafından devam etmektedir.

SSK Emekli Maaşı Hesaplama
4A emeklisi vatandaşlarımızın emekli maaşlarını net olarak hesaplayacak Sgk'nın resmi sitesi ve e-devlet üzerinden maaşlarının net miktarını görüntüleyebilirler. Siz de uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap adresine girerek T.c. kimlik numaranız, Ssk sicil numaranız, baba adı, nüfus ili ve doğum tarihinizi doğru bilgilerle girerek hemen sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bağkur Emekli Maaşı Hesaplama
4B Bağ-Kur kapsamında olan emekli olacak vatandaşlarımız da ne kadar maaş alacaklarını hesaplamak istemektedirler. E-Devlet sistemi üzerinden giriş yaptıktan sonra maaş tutarlarını da görüntüleyebilirler. Bu işlemi yapmak istiyorsanız hizmet dökümü sayfasına geldikten sonra 4B emekli maaşı hesaplama sayfasına giderek esnaf veya tarım Bağkur'lusu seçeneklerini seçmeniz gerekiyor.

En Düşük Emekli Maaşı 2021
2021 yılında enslafyon farklı sonrasında SGK ve Bağ-Kur emeklisi ve emekli olacak vatandaşlarımız en düşük emekli maaşı ücretini merak etmektedir. Emekli maaşlarına %6 enflasyon farklı oranı baz alındıktan sonra zam yapıldı. SGK ve Bağkur emeklilerine yüzde 5, memur emeklilerine %6 zam yapılarak maaşlar yükseldi. Yapılan zam sonrasında en düşük memur emeklisi maaşı 2 bin 522 TL oldu. 

En düşük Bağ-Kur emekli maaşı: 1,775 TL

En düşük tarım Bağ-Kur emekli maaşı: 1,250 TL

Bu sayfamızı ne kadar emekli maaşı alırım diye araştırma yapan SSK ve Bağkur emeklisi olacak kişiler için hazırladık. Aklınıza takılan detaylar için aşağıda bulunan yorum bölümüne yazarak uzmanlarından anında yanıt alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:
Rapor parası sorgulama
Ne zaman emekli olurum
Bağkur emeklilik hesaplama

Sosyal Medyada Paylaş