Polis Maaşları 2021 - Polisler ne kadar maaş alıyor?

Bu sayfadan güncel Polis maaşları 2021 yılına ait ücret bilgisi ve Polis ne kadar maaş alıyor sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Polis Maaşları 2021 - Polisler ne kadar maaş alıyor?

Türkiye'de Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan güncel duyurular milyonlarca kişi tarafından takip edilmektedir. Özellikle Polis olmak isteyen Türk gençleri Polis maaşları ne kadar oldu diye ücret bilgisini merak etmektedir. Polis Teşkilatı'nda da diğer sektörlerde olduğu gibi Polis'in derecesine göre maaş ödemesi yapılmaktadır. Biz de yeni polis olan kişinin ne kadar maaş aldığını araştırarak aşağıdaki bilgileri sizler için hazırladık.

 

Polis maaşları 2021

Polis denildiğinde akla ilk gelen şey devlet memurluğudur. Kamu görevlisi olarak devlet bünyesinde hizmet veren polisler, bulunduğu bölgedeki kamu düzenini sağlamaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet verirler. Türkiye'nin 81 ilinde yüzlerce farklı ilçesinde görev yapmaya devam ederler. Polisler kendi içlerinde farklı alanlara ayrılmaktadır ve her alanın farklı maaş ücreti olmaktadır. Ayrıca tüm polislerin 5 - 10 yılda bir farklı bir ile tayini çıkmaktadır. İşte polislikle ilgili bilinmesi gerekenler bilgileri aşağıda sıraladık. İşte 2020 yılında güncel polis maaşları:

  • Yeni başlayan polis maaşı: 4.995 TL
  • 2 Yıl kıdemli polis maaşı: 5.135 TL
  • 3 Yıl kıdemli polis maaşı: 5.182 TL
  • 5 yıl kıdemli polis maaşı: 5.191 TL
  • 6 yıl kıdemli polis maaşı: 5.207 TL
  • 7 yıl kıdemli polis maaşı: 5.212 TL
  • 8 yıl kıdemli polis maaşı: 5.217 TL
  • 9 yıl kıdemli polis maaşı: 5.352 TL
  • 10 yıl kıdemli polis maaşı: 5.357 TL

 

Yukarıda yer alan polis maaşları bilgileri bekar (yada eşi çalışmayan) ve çocuksuz personellere yönelik hazırlanmıştır. Eşin çalışmıyor olma durumu, çocuk olması durumunda maaş farkları değişecektir. Yukarıda yer alan tutarlara ek ödemeler dahil değildir. Ayrıca aşağıda yer alan emekli polis, komiser gibi farklı maaş ücretlerine de göz atabilirsiniz.

Emekli polis maaşı: 3.384 TL

Başkomiser maaşı: 5.768 TL

Komiser maaşı: 5.675 TL

 

AGİ, aile yardımı, çocuk yardımı parası, görev yerine göre farklı ek ücretler, çalışılan birim ve bölgeye göre verilen ücretler, görev tazminatı, eğitim durumu, BES ve sigorta kesintileri gibi değişikliğe etki edecek ürünler yukarıda belirtilen maaşlara tabi değildir. Bu durumlara göre maaşlar artabilir veya azalabilir. Sitemizde artık güncel maaş ve ücret bilgilerini araştırarak siz değerli ziyaretçilerimize özel olarak hazırlayacağız. Bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek siz de polis maaşları 2021 yılına ait güncel bilgileri okuyabilir, güncel polis ücret bilgisi hakkında bilgilere göz atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş