Bağ-Kur Kredi Kartıyla Borç Ödeme 2021

Bağ-Kurlu vatandaşlar prim borçlarını birden fazla seçenekle ödemeleri mümkündür. Elektronik ortamın gelişmesiyle bağkur kredi kartıyla borç ödeme işlemi yapılıp yapılmadığını merak etmektedir. Haber detayımız da ödemeler nasıl yapıldığı anlatılmıştır.

Bağ-Kur Kredi Kartıyla Borç Ödeme 2021

Bağ-Kur prim borcu ödemek isteyen vatandaşlar ödemeleri birden fazla yöntemle gerçekleştirebilmektedirler. Ödeme adımına geçmeden önce mevcut 4B Bağ-Kur prim borcunuzun ne kadar olduğunu sorgulamanız gerekmektedir. Sorgulama sonrasında ödeme gücünüzün olup olmamasına göre ödeme sayfasına gidebilirsiniz. Aşağıda haber detayımızda Bağ-Kur prim borcu sorgulama, Bağ-kur kredi kartıyla borç ödeme işlemlerinizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusunda bütün bilgiler verilmiştir. 

Bağ-Kur Kredi Kartıyla Borç Ödeme 2021

Bağ-Kur kredi kartıyla borç ödeme sayfasına girmeden önce bağkur borç sorgulama yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki verilen linke tıklayarak bağkur borç sorgulama adresine gidebilirsiniz.


Sorgulamak için tıklayınız: Bağ-Kur Borç Sorgulama 2021


4B Bağ-Kur borcunuzu öğrenmek için E-devlet uygulamasına girmeniz gerekmektedir. e-devlet uygulamasına giriş yapmanız için şifreniz olması gerekmektedir. Şifrenizi en yakınınızda bulunan herhangi bir PTT şubesinden 5 TL karşılığında alabilirsiniz. TC Kimlik numarası ve e-devlet şifrenizle uygulamaya girdikten sonra https://www.turkiye.gov.tr/4b-borc-durumu sayfasından borcunuzu öğrenebilirsiniz. 
Daha sonrasında SGK'ya ait resmi internet sayfasına e-devlet şifreniz ve TC vatandaşlık numaranızla giriş yaptıktan sonra açılan tahsilat sayfasından sizden istenilen sicil numaranızı girdikten sonra 4B sigorta tahsilat kısmına tıklayınız. Ödeme yapmak istediğiniz borcunuzu seçmeniz gerekmektedir. Seçimi yaptıktan sonra ödeme aşamasına geçebilirsiniz.Bağ-Kur borcunuzu kredi kartıyla ödemek için ödeme yapmak istediğiniz bankanın mobil bankacılık uygulamasına girerek ödemeler sayfasından Bağ-Kur kredi kartıyla borç ödeme işlemizini gerçekleştirebilirsiniz. 


Hangi Bankalardan Bağkur Borcu Ödenir?
Prim borcunuzu ödemek için Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bankalardan ödeme yapmanız gerekmektedir. Bağkur prim borcu ödeme işlemlerinizi aşağıdaki bankalar aracılığıyla yapabilirsiniz. 

-Denizbank
-QNB Finansbank
-Ziraat Bankası
-Yapı Kredi Bankası
-Vakıfbank
-HSBC Bank
-Halkbank
-Garanti Bankası
-Türkiye Ekonomi Bankası
-İş Bankası 

Yukarıda verdiğimiz bankaların kredi kartıyla veya hesap kartıyla bağkur prim borcu ödeme yapabilirsiniz.


Bağkur Borcu Ödenmezse Ne Olur?
Bağkur borcunuz birikmesi durumunda sağlık hizmetinden faydalanamazsınız. Aynı zamanda ödemeleri ne kadar geciktiriseniz emeklilik gününüz ileriye ertelenecektir. Birikmiş prim borçlarınızı gecikme faizi ile ödemeniz gerekmektedir. 

Bağkur Kaç Ay Ödemezse Sağlıktan Yararlanamaz?
Bağkur prim borçlarınızı 60 gün (2 Ay) süreyle ödememeniz durumunda sağlıktan faydalanamazsınız.

Bağkur Borcu Olanlar Sağlıktan Yararlanabilir mi?
Bağkur prim borcu olanlar Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında hastanelerden sağlık hizmetinden faydalanabilirler. Prim borçları yukarıda belirttiğimiz gibi 60 gün süreyi geçmesi durumunda sağlıktan faydalanamazlar.


Bağkur Borcu Olanlar İlaç Alabilir mi?
Bağkur prim borcu olanlar 60 gün süreye bakılmaksızın 31 Aralık 2021 tarihine kadar tedavi giderlerinin karşılanacağı resmi gazetede duyurulmuştur.

Yukarıda belirttiğimiz bankalarla bağkur kredi kartıyla borç ödeme 2021 yılında gerçekleştirmeniz mümkündür fakat ödemeler için tek çekim yapmanız gerekmektedir. Bağkur taksitle borç ödeme yapmak için yapılandırma dönemlerini beklemeniz gerekmektedir. Sağlık hizmetinden faydalanmanız için bağkur borcunuzu gününde ödemeye dikkat ediniz. Devletin tanımış olduğu bazı düşük kredili esnaf kredilerinden faydalanmak için bağkur prim ödemelerini düzenli yapmanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş