..

Devlet Hastanesinden Nasıl Randevu Alınır

Devlet hastanesinden nasıl randevu alınır, birçok kişinin merak ettiği ve araştırdığı bir konudur. İşte detaylar.

Devlet Hastanesinden Nasıl Randevu Alınır

Devlet hastanelerinden randevu alarak sağlık hizmetlerinizi aksatmadan devam ettirebilirsiniz. Randevu alabilmenizin birden fazla yolu bulunmaktadır. Devlet hastanelerinden randevu alabilmeniz için arayarak ya da e-devlet üzerinden online randevu oluşturabilirsiniz. Ancak e-devlet üzerinden işlem yapacak kişilerin e-devlet şifrelerini almış olmaları gerekir. Eğer e-devlet şifreniz yok ise en yakın PTT Şubesine giderek bir e-devlet şifresi oluşturabilirsiniz. Günümüzde merak edilen ve araştırılan konuların başında gelen, devlet hastanesinden nasıl randevu alınır sorusunun yanıtına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

 

Devlet Hastanesinden Nasıl Randevu Alınır 

 

Öncelikle bilmelisiniz ki randevu almanın birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Size en uygun yöntemi kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz. Randevu almanın üç yöntemi bulunuyor, ilk yöntem sağlık kuruluşuna giderek bir randevu oluşturmaktır. İkinci yöntem ise sağlık merkezini arayarak bir randevu oluşturmaktır. Üçüncü ve son yöntem ise, e-devlet uygulaması üzerinden online randevu oluşturmaktır. Devlet hastanesinden nasıl randevu alınır, randevu almak için e-devlet kapısından Merkezi Hekim Randevu sistemine giriş yaparak, gereken bilgileri doldurmalısınız daha sonra ise randevu almak istediğiniz kısmı ve doktoru seçerek en uygun randevu tarihini seçerek hızlıca randevunuzu oluşturabilirsiniz. 182 çağrı merkezini arayarak gerekli bilgileri verdikten sonra randevu almak istediğiniz ili ve randevu tarihinizi seçebilirsiniz. Eğer isterseniz en yakın devlet hastanesine müracaat ederek' te hızlıca bir randevu oluşturabilirsiniz. 

İlgili Haber: Sağlık Sigortası Özel Hastanelerde Geçerli mi ?

 

İnternet Üzerinden Randevu Alma

 

E-devlet şifreniz ile, siteye giriş yaptıktan sonra arama kısmına MHRS yazarak karşınıza çıkan seçeneği seçmelisiniz. Daha sonra Merkezi Hekim Randevu sistemi üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde randevunuzu oluşturabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmeni için mutlaka  e-devlet şifrenizin olması gerekiyor. 

 

Telefon İle Randevu Alma

 

Telefon ile randevu alabilmeniz için 182 çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Rahatsızlığınızı belirterek hangi bölümden randevu almak istediğinizi ve hangi doktoru  istediğinizi belirtebilirsiniz. Arama işlemini gerçekleştirmeden önce mutlaka kimliğinizi hazırda bulundurunuz.

 

Hastaneye Giderek Randevu Alma

 

En yakın devlet hastanesine müracaat ederek hızlıca bir randevu oluşturabilirsiniz. Ancak randevu alma işlemi için hastaneye sabah erken saatlerde gitmeniz faydalı olacaktır. Çünkü doktorların günlük randevu kotası bulunuyor, sabah erkenden hastaneye giderseniz aynı güne randevu almanız daha kolay olacaktır.

Sitemizi incelemek ve diğer haberleri okumak için TIKLA.

 

Sosyal Medyada Paylaş