..

E-devlet Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama işlemi günümüzde birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Sizler için e-devlet sigorta sorgulama işlemlerini araştırıp derledik. İşte detaylar.

E-devlet Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama işlemi birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konulardandır. Sigorta sorgulama işlemi gerçekleştirerek, yatırılan prim gün sayılarınızı, sigortalarınızın yatırılıp yatırılmadığını kontrol edebilirsiniz. Sigorta sorgulama işlemi yaparak, sigortalı olduğunuzu kanıtlayan belgeyi alarak kredi çekme işlemlerinizi' de gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sigorta sorgulama işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizi bütün detaylarıyla haberimizin devamında anlattık. 

 

E-devlet Sigorta Sorgulama

 

Emekli olma yolunda önünde uzun süre olan kişiler, sigorta sorgulama işlemi yaparak ne kadar prim günü yatırıldığını ne zaman emekli olacağını sorgulatıp öğrenebilmektedir. Sigortalı olarak görev yapan kişilere devlet birçok imkan sağlamaktadır. Örneğin sigortası olan birisi SGK ile anlaşmalı hastanelere giderek ücretsiz olarak tedavi ya da muayene olabilmektedir. Tedavi olduktan sonra sigortalı olduğunuz için almak istediğiniz ilaçları indirimli olarak alabilirsiniz. E-devlet aracılığıyla birçok resmi işlerinizi hızlı ve güvenli şekilde yapabilirsiniz. Ancak bunun için e-devlet şifrenizin olması gerekiyor. E-devlet şifrenizi en yakın PTT şubesine müracaat ederek alabilirsiniz. Ülkemizde birçok kişi sigorta belgesini sorgulatarak yatan prim gün sayılarını veya sigortalarının yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmek istemektedir. E-devlet sigorta sorgulama, siteye bilgilerinizi yazarak giriş yaptıktan sonra; arama kısmına sosyal güvenlik yazmalısınız, daha sonra seçeneklerden 4A hizmet dökümü (Sosyal Güvenlik Kurumu) seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra karşımıza bilgilerimiz geliyor sayfayı aşağıya kaydırarak ihtiyacınız olan bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Bilgilerin içerisinde sigortanızın ne zaman yatmaya başladığını, sigortanızın aktif olup olmadığını, kaç gün sigortanızın yattığını görüntüleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm bilgiler bu seçenekte verilmiştir. Eğer sayfanın çıktısını almak isterseniz sağ üst köşede bulunan yazdır seçeneğine tıklayarak çıktısını alabilirsiniz.

Diğerleri bunu' da okudu: İşten Ayrıldıktan Sonra Sigorta Ne Kadar Geçerli ?

 

 

E-devlet Sigorta Sorgulamak İçin

1- E-devlet şifresi almalısınız.

2- E-devlet sitesine bilgileriniz ile giriş yapmalısınız.

3- Arama kısmına Sosyal Güvenlik Yazmalısınız.

4- 4A hizmet dökümü (Sosyal Güvenlik Kurumu) seçeneğine tıklayarak bilgilerinizi görüntülemelisiniz.

 

Yukarıda anlattığım şekilde sigorta bilgilerinizi sorgulayarak görüntüleyebilirsiniz. Sigortanızın yatırılıp yatırılmadığı oldukça önemli bir konudur. Eğer hali hazırda çalışıyorsanız ve sigortanız aktif değil ise mutlaka gerekli yerlere müracaat ederek gereken işlemleri yapmalısınız. Yukarıda yer alan adımları uygulayarak, sigortalılık durumunuzu görüntüleyebilir hatta çıktısını alabilirsiniz. 

 

Sitemizi incelemek ve diğer haberleri okumak için TIKLA.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş