..

Engelli Hibe Desteği Nasıl Alınır

Engelli bireylerin için hibe desteği verileceği araştırılan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Engelli hibe desteği nasıl alınır sorusunun yanıtına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Engelli Hibe Desteği Nasıl Alınır

Engelli bireyler için hibe desteği Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalar ile bildirmiştir. Engeli bulunan kişilere devlet tarafından 65 bin TL' ye kadar hibe desteği sağlanmaktadır. Ancak hibe desteğini alabilmeniz için mutlaka gereken şartları taşıyor olmanız gerekiyor. Çünkü şartlara uymayan kişilere devlet tarafından hibe desteği verilmemektedir. Günümüzde merak edilen ve araştırılan konuların başında gelen, engelli hibe desteği nasıl alınır sorusunun yanıtına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

 

Engelli Hibe Desteği Nasıl Alınır ?

 

Engelli hibe desteğini alabilmeniz için mutlaka e-devlet şifrenizin olması gerekiyor. Çünkü günümüzde hibe desteğine başvuru işlemleri yalnızca e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Eğer e-devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine giderek hızlıca e-devlet şifrenizi oluşturabilirsiniz. Devletin bütün resmi işlemleri e-devlet sistemi üzerinden yürütüldüğü için mutlaka e-devlet şifrenizi almalısınız. E-devlet şifresini temin eden kişiler başvuru işlemlerini yapabilirler. Engelli hibe desteği nasıl alınır, engelli bireylere verilen hibe desteğini alabilmeniz için e-devlet üzerinden başvuru işlemini gerçekleştirmelisiniz. Google arama motoruna engelli hibe desteği yazarak e-devlet sitesine giriş yapmalısınız. Daha sonra gereken bilgileri doğru doldurarak başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu hibe desteğinden yararlanabilmeniz için raporunuz yer alan engel oranınızın en az %40 olması gerekiyor. Eğer engel oranınızın %40 altında ise engelli sayılmadığınız için hibe desteği alamazsınız. Engeli bulunan bireylere devlete tarafından verilen destek 65 bin TL' ye kadar çıkmaktadır. 

Diğerleri bunu' da okudu: Engelli İdari İzin Nasıl Alınır ?

 

Engelli Hibe Desteği Şartları Nelerdir ?

 

Engelli bireylerin destek alabilmesi için İŞKUR resmi sayfasında resmi bir açıklama yapmıştır. Yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verilmiştir;

Zihinsel, bedensel, ruhsal sosyal ve duygusal yeteneklerini çeşitli sebepler ile kaybeden ve iş gücü azalan kişiler bunları doktor raporlarıyla ispatladıkları zaman devletin sunmuş olduğu hibe desteğinden yararlanabilecektir. Hibe desteğini alabilmeniz için gereken şartlar bütün detaylarıyla aşağıda anlatılmıştır.

1- İŞKUR' a engelli kaydı yaptırmak

2- Engel oranınızı doktor raporuyla ispatlamak

3- 18 yaşını tamamlamış olmak

4- Hangi sebep ile olursa olsun emekli olmamak

5- Kendi adınıza aktif olarak herhangi bir işyeri olmaması

6- İşyerinin kurulacağı ilde ikamet etmek

7- İşi yapabilmeniz için gereken belgeler, izinler vs alınmış olması

8- Engelli bireye vasi tayini yapılmamış olması

9- Herhangi bir icra dosyanızın bulunmaması

10- Hayvancılık yapmak isteyenlerin gereken sertifikalarının olması

 

Yukarıdaki şartları taşıyan herkes hibe desteğinden yararlanabilecektir. Ancak belirtilen şartlara ve gereken kriterlere uymayan kişiler ne yazik ki devletin sunmuş olduğu hibe kredisinden yararlanamayacaktır. 

Sitemizi incelemek ve diğer haberleri okumak için TIKLA.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş