..

Genel Sağlık Sigortası Diş Tedavisini Kapsıyor mu ?

Genel sağlık sigortasını yatıran herkes, SGK ile anlaşmalı hastanelerden ücretsiz tedavi olabilmektedirler. Günümüzde araştırılan konuların başında gelen, genel sağlık sigortası diş tedavisini kapsıyor mu ? Sorusunun yanıtına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası Diş Tedavisini Kapsıyor mu ?

Genel sağlık sigortası (GSS)  ödendiği taktirde, SGK ile anlaşmalı hastanelerden ücretsiz tedavi olabilirsiniz. Eğer özel bir hastanede tedavi olmak isterseniz ve hastanenin SGK ile anlaşması var ise, masrafların belli bir kısmını SGK karşılamaktadır. Genel sağlık sigortası birçok hastalığı kapsarken, belli başlı tedavileri karşılamamaktadır. Günümüzde merak edilen ve araştırılan konuların başında gelen, genel sağlık sigortası diş tedavisini kapsıyor mu ? Sorusunun yanıtına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

 

Genel Sağlık Sigortası Diş Tedavisini Kapsıyor mu ?

,

Genel sağlık sigortası uzun süren tedaviler yada meydana gelen herhangi hastalıkların tamamını kapsamaktadır. Yani genel sağlık sigortası bulunan birisi birçok imkandan ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Genel sağlık sigortası olan kişilere genel olarak iki tür tedavi yöntemi uygulanmaktadır. İlk yöntem ayakta tedavi yöntemidir. Bu yöntemde hastanın hastanede kalmasına gerek yoktur, röntgen, muayene, tedavi gibi şeyler uygulanır. İkinci tedavi yöntemi ise, yatarak tedavi yöntemidir. Bu yöntemde hastane işleri ya da muayenesi uzun sürecek hastalara yatış verilir ve tedavisine başlanır. Günümüzde merak edilen bir konu ise genel sağlık sigortasının dişi kapsayıp kapsamadığı sorusudur. Genel sağlık sigortası diş tedavisini kapsıyor mu ? Genel sağlık sigortası hastanın diş için yapmış olduğu tedavi masraflarını karşılamamaktadır. Yani kısacası genel sağlık sigortası hastanın kendi isteğine bağlı olarak yaptırdığı tedavileri ve bu tedavilerde ortaya çıkan masrafları karşılamamaktadır. Bunlara ek olarak' ta poliçe tarihinden önceki durumlar ve anlaşmalı olmayan kurum yada kuruluşlarda yapılan tedavi masraflarını karşılamaz.

İlgili Haber: Sağlık Sigortası Hangi Hastalıkları Kapsamaz

 

Genel Sağlık Sigortasının Karşılamadığı Hastalıklar

 

Genel sağlık sigortası kişinin isteği doğrultusunda yapılan tedavileri ve bu tedavilerde oluşabilecek masrafları kesinlikle karşılamamaktadır. Genel sağlık sigortasının karşılamadığı hastalıklar ise şu şekildedir;

Kısırlık tedavisi

Sünnet

Gözlük camı, çerçevesi ve lens giderleri

Doğum giderleri

Diş tedavisi giderleri

Poliçe öncesine dayalı hastalıklar

Tüm estetik operasyonlar

Zayıflamak için gerçekleştirilen mide ameliyatı

SGK aracılığıyla karşılanmayan hastalıklar

Doğuştan kaynaklı hastalıklar

Anlaşmalı kurum haricinde yapılan işlemler

Yukarıda belirtilen hastalık ya da rahatsızlıklar genel sağlık sigortası tarafından karşılanmamaktadır. 

Sitemizi incelemek ve diğer haberleri okumak için TIKLA.

Sosyal Medyada Paylaş