..

Sağlık Sigortası Burun Estetiğini Karşılıyor mu ?

Sağlık sigortası yaptıran kişiler, SGK ile anlaşması bulunan hastanelerden ücretsiz tedavi olabilmektedirler. Günümüzde birçok kişinin merak ettiği bir konu olan, sağlık sigortası burun estetiğini karşılıyor mu ? Sorusunun yanıtına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Sağlık Sigortası Burun Estetiğini Karşılıyor mu ?

Genel sağlık sigortası (GSS) primi ödeyen kişiler, devlet hastanelerinden ücretsiz olarak tedavi ya da muayene olabilmektedirler. Bu sigortayı yaptırmış birisi başına gelebilecek kazalarda yada herhangi tedavi oldukları zaman sigorta primleri ücretsiz olarak hastanelerin imkanlarından yararlanmalarını sağlamaktadır. Ancak bazı istisna durumlarında bu sigorta bazı giderleri karşılamamaktadır. Örneğin SGK ile anlaşması bulunan özel hastanede tedavi olan birisinin masraflarının tamamını genel sağlık sigortası karşılamaz. Sadece tedavide ortaya çıkan masrafların belli bir kısmını öder. Sağlık sigortası burun estetiğini karşılıyor mu ? Sorusunun yanıtına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

 

Sağlık Sigortası Burun Estetiğini Karşılıyor mu ? 

 

Genel sağlık sigortasının birçok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle başınıza gelebilecek herhangi kazada ya da farklı hastalıklarda ücretsiz olarak muayene ya da tedavi olmanızı sağlamaktadır. SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerden muayene olmanız durumunda ortaya çıkan masrafların belli bir kısmını öder. Genel sağlık sigortası tedavi yöntemi iki türlüdür. İlk olarak ayakta tedavi yönteminden bahsedelim, ayakta tedavi yöntemi hastanede kalmanızı gerektirmeden yapılan muayenelerdir. Örnek verecek olursak röntgen, tedavi, muayene vb gibi işlemlerinizi yaptıktan sonra evinize gidebilirsiniz. Ancak bazı durumlar yatakta tedavi yöntemi uygulanır, bu durumda hastanede yatış işlemleriniz gerçekleştirilir. Günümüzde burun estetiğine oldukça yoğun ilgi duyulmaktadır. Sağlık sigortası burun estetiğini karşılıyor mu ? Genel sağlık sigortası kişilerin kendi istekleri sonucu oluşan hastane masraflarını kesinlikle karşılamamaktadır. Yani burun estetiği kişinin kendi istediği doğrultusunda gerçekleştirilen bir operasyon olduğu için gereken bütün ücreti kendiniz ödemelisiniz. Bunlara ek olarak ise poliçe tarihinden önceki yapmış olduğunuz hastane işlemleri genel sağlık sigortasını kapsamamaktadır. 

İlgili haber: Genel Sağlık Sigortası Diş Tedavisini Kapsıyor mu ?

 

Genel Sağlık Sigortasının Karşılamadığı Hastalıklar 

 

Genel sağlık sigortası kişinin isteği doğrultusunda yapılan tedavileri ve bu tedavilerde oluşabilecek masrafları kesinlikle karşılamamaktadır. Genel sağlık sigortasının karşılamadığı hastalıklar ise şu şekildedir;

Kısırlık tedavisi

Sünnet

Gözlük camı, çerçevesi ve lens giderleri

Doğum giderleri

Diş tedavisi giderleri

Poliçe öncesine dayalı hastalıklar

Tüm estetik operasyonlar

Zayıflamak için gerçekleştirilen mide ameliyatı

SGK aracılığıyla karşılanmayan hastalıklar

Doğuştan kaynaklı hastalıklar

Anlaşmalı kurum haricinde yapılan işlemler

Yukarıda belirtilen hastalık ya da rahatsızlıklar genel sağlık sigortası tarafından karşılanmamaktadır. 

Sitemizi incelemek ve diğer haberleri okumak için TIKLA.

Sosyal Medyada Paylaş