..

Sağlık Sigortası Hangi Hastalıkları Kapsamaz

Sağlık sigortası ödemelerini yapan kişiler, SGK ile anlaşması bulunan hastanelerden ücretsiz olarak tedavi olabilmektedirler. Günümüzde merak edilen konuların başında gelen, sağlık sigortası hangi hastalıkları kapsamaz sorusunun yanıtına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Sağlık Sigortası Hangi Hastalıkları Kapsamaz

Sağlık sigortasının sunmuş olduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Ancak sağlık sigortası seçeneklerine göz attığımız zaman birçok alternatif karşımıza çıkmaktadır. Birden fazla alternatif olduğu için insanlar hangisini seçmesi gerektiği konusunda tereddüt etmektedir. Sağlık sigortasının neleri kapsadığı ve sağlık sigortası hangi hastalıkları kapsamaz konusu hakkında detaylar haberimizin devamında anlatılmıştır. 

 

Sağlık Sigortası Hangi Hastalıkları Kapsamaz

 

Sağlık sigortası insan sağlığını koruması açısında oldukça avantajlı ve önemli bir detaydır. Sağlık sigortasının sağlamış olduğu en büyük avantajlar arasında, hastalık ya da kaza durumlarında gerek kısa süreli gerek uzun süreli birçok hastalığı ve tedaviyi teminat altına almaktadır. Bu sigorta türü ayakta tedavi ya da yatarak tedavi yöntemi olmak üzere iki ayrı seçenek sunmaktadır. Ayakta tedavi yönteminde ise, röntgen, tahlil, fizik tedavi, muayene gibi hususlar yer almaktadır. Genellikle 24 saati aşmayan ve hastanede kalmayı gerektirmeyen çoğu tedavi ayakta tedavi olarak değerlendirilir. Yatarak tedavi yöntemi ise, hastanın hastanede kalmasını gerektirdiği durumlarda gerçekleşiyor. Sağlık sigortası bazı durumlarda belirli hastalıkları karşılamamaktadır. Sağlık sigortası hangi hastalıkları kapsamaz, genel sağlık sigortası genellikle kişinin isteğine bağlı gerçekleştirilen operasyonları ve bu operasyonlardan ortaya çıkan ücreti karşılamamaktadır. Bunlara ek olarakta poliçe tarihinden önceki durumlar ve anlaşmalı olmayan kurumlardan yapılan tedavi ücretlerinide karşılamamaktadır. Sağlık sigortasının kapsamadığı hastalıklar;

Kısırtlık tedavisi süreci

Gözlük camı, çerçevesi ve lens giderleri

Diş tedavisi giderleri

Doğum giderleri

Poliçe öncesine dayalı hastalıklar

Sünnet

Tüm estetik operasyonlar

Zayıflamak için gerçekleştirilen mide ameliyatı

SGK aracılığıyla karşılanmayan hastalıklar

Doğuştan kaynaklanan hastalıklar

Anlaşmalı kurumlar haricinde yaptırılan işlemler.

Yukarıda belirlenmiş olan rahatsızlık ve hastalıklar sağlık sigortası tarafından karşılanmamaktadır.

Diğerleri bunu' da okudu: Sağlık Sigortası Özel Hastanelerde Geçerli mi ?

 

Sağlık Sigortası Teminatı Neleri Kapsar ?

 

Hastalık ya da kaza durumlarında sağlık sigortası kısa veya uzun süreli hastalık yada tedavileri ücretsiz olarak karşılamaktadır. Sağlık sigortası ayakta tedavi yöntemi ve yatarak tedavi yöntemi olarak iki ayrı tedavi yöntemini kullanmaktadır. Ayakta tedavi yönteminde hastanın hastanede kalmasına gerek kalmaz. Ancak yatarak tedavi edilmesi gereken hasta için hastanede yatış isteniyor. Ayrıca yatarak tedavi yöntemi, ayakta tedav yöntemine göre oda masrafı yüksek maliyetli giderleride karşılamaktadır. Belirtmiş olduğumuz şeylerin dışında kalanları sağlık sigortası kapsamamaktadır. Sağlık sigortaları, sigorta şirketlerine bağlı olarak farklılıklar gösterebildiği için kısmi şekilde kapsama alınan durumlar ile karşılaşmakta mümkündür.  

Sitemizi incelemek ve diğer haberleri okumak için TIKLA.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş