..

SGK Burun Estetiğini Karşılıyor mu ?

Sosyal Güvenlik Sigortasının vatandaşlara sunmuş olduğu birçok imkan bulunmaktadır. SGK birçok tedavi yada muayene ücretini karşılamaktadır. Günümüzde merak edilen konuların başında gelen, SGK burun estetiğini karşılıyor mu ? Sorusunun yanıtına haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.

SGK Burun Estetiğini Karşılıyor mu ?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) vatandaşlara birçok imkan sağlamaktadır. Bu kurumun sunmuş olduğu en güzel imkanlardan birisi, hastanelerden almış olduğunuz sağlık hizmetine herhangi ücret ödememenizdir. Sosyal Güvenlik Sigorta primleriniz ödendiği sürece bütün imkanlardan yararlanabilirsiniz. Eğer SGK ile anlaşması bulunan özel hastanelerden sağlık hizmeti alırsanız SGK ücretin belli bir kısmını' da ödemektedir. Ancak bazı istisna durumlarında SGK tedavi masraflarını ödemez. Günümüzde birçok kişi SGK burun estetiğini karşılıyor mu ? Diye merak etmektedir. Detaylar haberimizin devamındadır.

 

SGK Burun Estetiğini Karşılıyor mu ?

 

Sosyal Güvenlik Kurumu, birçok hastalık ve tedavi masraflarını ücretsiz olarak karşılamaktadır. Sosyal Güvenlik Primleri ödenmiş olan kişiler bu imkanlardan ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Devlet kadrolarında görev yapan SGK' lı vatandaşların sigorta primlerini devlet ödemektedir. Özel sektörde ve benzeri iş yerlerinde sigortalı olarak çalışanların sigortasını işveren ödemektedir. Sosyal Güvenlik Sigortası ödenmiş olan kişiler ücretsiz olarak tedavi ya da muayene olabilmektedirler. Eğer sigortası olan birisi özel hastanede tedavi olur ise, hastanenin SGK ile anlaşması olması durumunda tedavi masraflarının bir kısmını SGK ödemektedir. Günümüzde burun estetiğine büyük ilgi duyulmaktadır. SGK burun estetiğini karşılıyor mu, SGK yapmış olduğu açıklamaya göre; kişinin başına gelebilecek kaza veya herhangi yaralanma sonucu meydana gelen estetik ücretlerini karşılamaktadır. Ancak kişinin kendi isteğine bağlı olarak yaptırmak istediği estetik masraflarını SGK karşılamamaktadır. Eğer herhangi kaza ya da yaralanma geçirirseniz Sosyal Güvenlik Kurumu estetik gerektiren cerrahi operasyonlar için ortaya çıkacak masraflarınızı karşılamaktadır. Ancak bu kurum kişinin kendi isteği doğrultusunda yaptıracağı herhangi operasyon ya da ameliyat masraflarını kesinlikle karşılamaz. Sosyal Güvenlik Kurumunun karşılamadığı hastalıklar ya da rahatsızlıklar aşağıda detaylarıyla belirtilmiştir. 

Diğerleri bunu' da okudu: Sağlık Sigortası Burun Estetiğini Karşılıyor mu ?

 

Sağlık Sigortasının Karşılamadığı Hastalıklar

 

Genel sağlık sigortası kişinin isteği doğrultusunda yapılan tedavileri ve bu tedavilerde oluşabilecek masrafları kesinlikle karşılamamaktadır. Genel sağlık sigortasının karşılamadığı hastalıklar ise şu şekildedir;

Kısırlık tedavisi

Sünnet

Gözlük camı, çerçevesi ve lens giderleri

Doğum giderleri

Diş tedavisi giderleri

Poliçe öncesine dayalı hastalıklar

Tüm estetik operasyonlar

Zayıflamak için gerçekleştirilen mide ameliyatı

SGK aracılığıyla karşılanmayan hastalıklar

Doğuştan kaynaklı hastalıklar

Anlaşmalı kurum haricinde yapılan işlemler

Yukarıda belirtilen hastalık ya da rahatsızlıklar genel sağlık sigortası tarafından karşılanmamaktadır.

Sitemizi incelemek ve diğer haberleri okumak için TIKLA.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş