SSK Gün Sayısı Sorgulama (SSK Prim Sorgulama)


SSK Gün Sayısı Sorgulama (SSK Prim Sorgulama)

SSK'lı çalışanlar emeklilik işlemleri için TC İle, E devletten veya farklı yollarda SSK gün sayısı sorgulama yaparak Ssk prim gün sayısını öğrenebiliyor. 2019 yılında SGK prim sorgulama yapmak için bu sayfadaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

SSK Gün Sayısı Sorgulama (SSK Prim Sorgulama)
31 Ağustos 2019 Cumartesi 15:25 tarihinde paylaşıldı.
 Sosyal Sigortalar Kurumu'na bağlı çalışanlar çalıştıkları gün kadar prim ödemeleri yapmaktadır. SSK primleri çalıştığınız süre boyunca işveren tarafından yatırılması zorunludur. Birikmiş olan primleriniz belirli şartlar sağlanması durumunda emeklilik fırsatı tanımaktadır. Prim günlerinizi hergün saymanız mümkün değildir bu debepten dolayı SSK gün sayısı sorgulama nasıl sorgulama yapmanız gerektiğine haber detayımızda açıklık getirilmiştir. Prim gün sayısı sorgulama işlemini elektronik ortamdan almanız mümkündür. Fakat bu işlemleri aynı zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla kendiniz giderekte yapabilirsiniz. Yapılacak işlem çok kolay zaman almayacak işlemdir. Prim gün sayısı sorgulama işlemi yapan vatandaşlar emekli olabilmek için aranan şartlara aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sorgulama işlemini belirli aralıklarda yapmanız gerekmektedir. Resmi olarak zorunluluğu yoktur fakat işveren tarafından sigortanızın yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmek sigortanızın tam gün yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. İşveren haberiniz olmadan sigorta çıkışınızı yapıp tazminat hakkınızı yok edebilir. Bu durumda çıkışınızın verilip verilmediğini SSK prim gün sayısı sorgulama işlemini yapıp kontrollerinizi yapmanız gerekmektedir. 


SSK Gün Sayısı Sorgulama 2019

SSK prim sorgulama vatandaşın talebine göre 4A, 4B ve 4C olarak üç grupta çalışan sigortalının mevcut çalıştığı sigorta dalına göre sorgulama yapmasıdır. Bu işlem için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreniz olması durumunda sorgulama işlemini dilediğiniz zaman android cihazınızdan veya elektronik ortamda e -devlet uygulamasına girerek yapabilirsiniz. E-Devlet şifresini en yakınınızda bulunan herhangi bir PTT şubesinden 3 TL karşılığında alabilirsiniz. Şifrenizi kimseyle paylaşmamanız gerekmektedir. Bu şifre ile hizmet dökümü sorgulama işlemi ve birçok işlem yapabilirsiniz. E-Devlet şifrenizin olması durumunda aşağıda vereceğimiz adreslere tıklayarak prim gün sayısı sorgulama, SSK prim borcu öğrenme işlemi ve SSK hizmet dökümü işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SSK Prim Gün Sayısı Sorgulama için tıklayınız.
SSK Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak için
tıklayınız.


TC İle SSK Prim Gün Sayısı Sorgulama 

TC kimlik numarası ile prim sorgulama yapmak isteyen vatandaşlarımızın bilmesi gereken bir husus sadece TC kimlik no ile sorgulama yapmak mümkün değildir yukarıda belirttiğimiz gibi E-Devlet şifresinin olması gerekmektedir. Şifreniz olması durumunda yukarıda verdiğimiz adreslere tıklayarak hizmet dökümünüzü alabilirsiniz. Sigorta araştırması alanında siz değerli okurlarımıza gerekli araştırmaları yapıp bilgi paylaşımı yaparken verdiğimiz bilgileri güncel bilgiler olmasına dikkat ediyoruz SSK gün sayısı sorgulama işlemi hayatımıza giren E-Devlet uygulamasına devredilmiştir. Bu şifre ile adınıza yapmak istediğiniz bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  SSK Bağkur SSK Bağkur
  2020 © Ssk, Bağ-kur, Emeklilik Sorgulama